Шпоновані двері заслужено користуються популярністю серед користувачів. Зовні вони дуже схожі на вироби з цільного дерева, але водночас значно дешевші, для них не потрібні особливі умови експлуатації. Останнім часом на ринку пропонуються дверні полотна, покриті натуральним і штучним шпоном. У них є свої відмінності, на які варто звертати увагу при покупці дверей.
Звичайний шпон: плюси і мінуси
Шпон – це дуже тонкий зріз деревини, який покриває міжкімнатні двері. Він виготовляється за допомогою стругання, розпилювання або лущення деревини. До переваг матеріалу відносять:
- ексклюзивність – матеріал відрізняється унікальністю візерунка, фактури та наявністю мінеральних вкраплень;
- екологічність – завдяки натуральним матеріалам вироби виходять безпечними;
- можливість ремонтування дверей – якщо з’явилися подряпини на міжкімнатних шпонованих дверях, їх можна легко обробити спеціальним маскуючим воском.
Натуральний шпон має і деякі недоліки:
- Ретельний догляд – для того щоб зберегти шпоноване покриття у гарному вигляді надовго, його треба ретельно доглядати. Лише вологої ганчірки буде недостатньо. Також не можна використовувати засоби зі спиртом або розчинники;
- Чутливість до сонячного випромінювання – після довгого перебування під прямими сонячними променями шпоновані двері можуть вигорати та змінювати колір.
Екошпон: плюси і мінуси
Екошпон – це матеріал, що одержується з деревних та синтетичних волокон. Приставка «еко» показує, що при виготовленні використовуються екологічні складові, перероблені залишки. Але це не єдина перевага цього матеріалу. До інших відносять:
- візуальна привабливість – у порівнянні із звичайним шпоном екошпон має чіткішу й природнішу структуру малюнка;
- різноманітність кольорів – через те, що відтінок покриття з екошпону можна задати й під час виробництва, перед покупцями відкривається велика палітра кольорових рішень;
- стійкість до зовнішніх подразників – екошпон добре переносить пряме попадання сонячних променів, вологість, не вигорає і не тріскається з часом.
- простий догляд – міжкімнатні двері з екошпону менш вибагливі у догляді: для підтримання чистоти достатньо протирати вологими ганчірками з миючим засобом.
Однак, як і всі матеріали, екошпон має деякі недоліки, наприклад:
- погана прохідність повітря – якщо квартира невеликих габаритів, повітря може застоюватися;
- складна реставрація – при сильному пошкодженні дверей їх майже неможливо відновити, тому доведеться купити двері з екошпон знову.
Як бачимо, обидва декоративні покриття мають суттєві відмінності. Знаючи їхні плюси й мінуси, можна визначити оптимальний варіант дверей для себе.